ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

/ΔΕΥΤΕΡΑ- ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ


06:00- 07:00: Γιώργος Αποστολίδης / «Μια μέρα στην Αθήνα»
06:59-07:00: Ένθετο «Ευ ζην» Έλενα Μπρέγιαννη

07:00-07:59: Γιάννης Παπαγεωργίου/ «Μέρα με θέα»
07:59-08:00: Ένθετο «Passport» Σάσσα Πάλλη

08:00-10:00: Μαργαρίτα Μυτιληναίου/ «Βόλτα»
08:58-09:00: Ένθετο «Ένας δρόμος, μια ιστορία» (Νάνσυ Αγγελοπούλου)
09:58-10:00: ‘Ένθετο «Τι θα δούμε σήμερα;» (Τμήμα Πολιτισμού)

10:00-11:00: Μιχάλης Λεάνης / «Πλοίο τράκαρε με τρένο»
10:59-11:00: «Το 1821 σε ‘1»

11:00- 11:56: Γιάννης Λαβράνος – Νίκος Καρούτζος/ «Τι τρέχει;»
– 11:56-12:00: Ένθετο « Ξέρω μια ιστορία» (Οδυσσέας Ιωάννου)

12:00-12:58: Ελευθερία Κουμάντου – Ελεωνόρα Ορφανίδου / «Ντάμες Σπαθί»
– 12:59-13:00: Ένθετο «Βιβλίο» (Κωστής Μοστράτος)

13:00-13:58: Αθηνά Κορλίρα – Αλεξάνδρα Βουδούρη / «Ο γύρος του κόσμου                           σε 1 ώρα»
– 13:59-14:00: Ένθετο «Ευ ζην» Έλενα Μπρέγιαννη

14:00-15:00: Magazino – Κατερίνα Παπαβασιλείου

15:00-15:59: Ιάσων Τριανταφυλλίδης / «Αθήνα μ’ ακούς;»
– 15:59-16:00: Ένθετο «Τι θα δούμε σήμερα;» (Τμήμα Πολιτισμού)

16:00-17:00: Αριστέα Γιάννου / «Γλυκιά συμμορία»
– 16:59-17:00: Ένθετο «Ένας δρόμος, μια ιστορία»» (Τμήμα Πολιτισμού)

17:00-18:00: Κατερίνα Πουλοπούλου / «Κάτι Παίζει»

18:00- 20:00: Σαπφώ Ματσιώρη / «Ένας αλλιώτικος κόσμος»
– 18:59-19:00: Ένθετο «Βιβλίο» (Κωστής Μοστράτος)

19:00-19:15: Απογευματινό Magazino / Δομίνα Διαμαντοπούλου
– 19:56-20:00: Ένθετο «Ξέρω μια ιστορία» (Οδυσσέας Ιωάννου)

20:00-21:00: Λίλλυ Καρατζαφέρη / «Παρτιτούρες»
– 20:59-21:00: Ένθετο «Passport» (Σάσσα Πάλλη)

21:00-22:00: Έλενα Χατζηιωάννου / Η Παλίρροια των Αισθήσεων

22:00-24:00: Χρήστος Παπαμιχάλης / «Σε σταθμούς και σε ηχεία»

00:00-01:00: Γιάννης Ξυνόπουλος / «Το τελευταίο βαγόνι»

01:00- ο2:00 Ελένη Σούρδη / «Πικαπ»

Πεμπτες:
02:00-03:00: Δέσποινα Τσώτου «Νύχτα.gr»

02:00-06:00: Playlist

 

ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ

06:00 – 07:00: Playlist

07:00 – 08:00: Γιάννης Θεοδόσης – «Γύρω-γύρω πόλη»

08:00 – 09:00: Λίλλυ Καρατζαφέρη – «Πρωινές Παρτιτούρες»

09:00 – 10:00: Αφροδίτη Παπακαλού – «Στον αέρα!»

10:00 – 11:00: Σάββατο: Κατερίνα και Ίρις Κουρούκλη
–                                «Σαν το σκύλο με τη γάτα»

–                     Κυριακή: Σοφία Μπερετάνου – «Μαζί την Κυριακή»

11:00 – 12:00: Σάββατο: Κωστής Μοστράτος / Φίλιππος Παππάς
–                                «Αθήνα, το Φελέκι σου»

–                     Κυριακή: Αργύρης Ξάφης, Ηθοποιός– «Solo»
–                                 (επιμέλεια εκπομπής Αριστέα Γιάννου)

12:00 – 14:00: Μαρία Παύλου «Μένουμε Αθήνα»

14:00 – 14:30: Ελένη Ζαμαρία – Magazino / Ραδιοεφημερίδα

14:30 – 16:00: Στέφανος Λεμονίδης, Διονύσης Δελλής – «Sport City»

16:00 – 18:00: Οδυσσέας Ιωάννου – «Ο Sido ονειρεύεται»–                     

18:00 – 19:00: Τασούλα Επτακοίλη – «Τα δικά μας απογεύματα»

19:00 – 20:00: Σάββατο: Χρήστος Παπαμιχάλης – «Radar»

–                     Κυριακή: Έλενα Χατζηιωάννου – «Δημόσια και Ιδιωτικά»
–                                 (καλεσμένη η Κατερίνα Δασκαλάκη, Δημοσιογράφος)

20:00 – 21:00: Σάββατο: Μουσικό Πρόγραμμα

–                    Κυριακή: «Ελληνική Ένωση για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου»
–                                  Γιάννης ΙωαννίδηςΦωτεινή Κοκκινάκη

 21:00 – 22:00:  Μαρίνα Χαρίτου – «Αυτοσχεδιασμοί»

22:00 – 24:00: Νίκος Λυμπερόπουλος – «Σάουντρακ»

00:00 – 02:00:  Δώρα Αποστόλου – «Νυχτερινά και ταξιιάρικα»

02:00 – 06:00: Playlist