16.1 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

16.1 C

Η Ατλέτικο Μαδρίτης κέρδισε 2-0 τη Γιουβέντους

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε 2-0 της Γιουβέντους στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των 16 του Champions League με τους δύο κεντρικούς αμυντικούς, Γοδίν και Χιμένες να σκοράρουν για τους Iσπανούς.

Ο Χιμένες στο 79’ έκανε το 1-0 (σε φάση που ίσως προηγήθηκε φάουλ) στο 79ο λεπτό, ενώ ο Γοδίν τέσσερα λεπτά μετά με πλασέ από πλάγια μετά από φάουλ του Γκριεζμάν έκανε το 2-0.

Δύο σπουδαίες επεμβάσεις στο 9’ και στο 89’ από τον Όμπλακ που κράτησε το μηδέν, δύο παίκτες, ο Τόμας και ο Ντιέγκο Κόστα δεν θα είναι παρόντες στη ρεβάνς, αφού συμπλήρωσαν κάρτες.

Οι συνθέσεις:

Ατλέτικο (Σιμεόνε): Ομπλάκ, Γκοδίν, Χιμένες, Χουανφράν, Φιλίπε Λουίς, Ρόδρι, Σαούλ, Κόκε (66′ Κορέα), Τόμας (61′ Λεμάρ), Γκριεζμάν, Ντιέγκο Κόστα (57′ Μοράτα)

Γιουβέντους (Αλέγκρι): Σέζνι, Κιελίνι, Μπονούτσι, Αλεξ Σάντρο, Ντε Σίλιο, Μπεντανκούρ, Ματουιντί (84′ Ζοάο Κανσέλο), Πιάνιτς (73′ Τσαν), Ντιμπάλα (80′ Μπερναρντέσκι), Κριστιάνο Ρονάλντο, Μάντζουκιτς.