20 C
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024

20 C

Βαριά ήττα για τον Ιωνικό στη Λισαβόνα

Ένα πολύ άσχημο βράδυ πέρασε ο Ιωνικός Νίκαιας που ηττήθηκε από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας με σκορ 87-54 για την 3η αγωνιστική του FIBA Europe Cup.

Τη δεύτερη ήττα του σε τρεις αγώνες στον 6ο όμιλο του FIBA Europe Cup γνώρισε ο Ιωνικός, καθώς υποτάχθηκε πλήρως στην ανωτερότητα της Σπόρτινγκ η οποία τον συνέτριψε στη Λισαβόνα με το εμφατικό 87-54 και βελτίωσε το δικό της ρεκόρ στο 2-1.

Μέχρι τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου άντεξαν οι Νικαιώτες, όταν και μείωσαν στους δύο πόντους, όμως στη συνέχεια «άδειασαν» από δυνάμεις και γνώρισαν τη συντριβή από τους Πορτογάλους.

Ο Τραβάντε Γούλιαμς (20π.) «σκότωσε» τον Ιωνικό στη δεύτερη και τρίτη περίοδο, με τους «κυανόλευκους» να βρίσκουν λύσεις μόνο από τους Γόντικα (10π., 6 ρ.) και Χουγκάζ (13π., 5ρ.), οι οποίες όμως δεν στάθηκαν αρκετές για να του δώσουν κάτι καλύτερο.