19.9 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

19.9 C

Ολυμπιακός – Μιντσάνκα Μίνσκ 3-2: Προβάδισμα πρόκρισης για τις ερυθρόλευκες

Το πρώτο βήμα πρόκρισης για τον 3ο προκριματικό γύρο του CEV Champions League έκανε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού που επικράτησε με 3-2 σετ της Μιντσάνκα Μίνσκ στο πρώτο μεταξύ τους ματς στο κλειστό του Ρέντη.

Δύσκολη εντός έδρας νίκη πήρε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού που επικράτησε με 3-2 σετ της Μιντσάνκα Μίνσκ στο πρώτο μεταξύ τους ματς στο κλειστό του Ρέντη και κράτησε το αήττητο στην Ευρώπη για τη φετινή σεζόν. Το παιχνίδι ήταν αρκετά δύσκολο και οι ερυθρόλευκες του Κουτίνιο χρειάστηκαν το τάι μπρέικ για να επικρατήσουν της άκρως ανταγωνιστικής και σκληρής ομάδας από τη Λευκορωσία.

Με αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός πήρε δύο πόντους από την αναμέτρηση αντί ενός της αντιπάλου της και πλέον στον επαναληπτικό αγώνα που είναι προγραμματισμένος για τις 14/10 στη Λευκορωσία, χρειάζεται νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να πανηγυρίσει την πρόκριση στον επόμενο προκριματικό γύρο του CEV Champions League.

Τα σετ: 25-21, 25-27, 25-23, 20-25, 15-13