20.8 C

20.8 C

Η Σάκκαρη κέρδισε 2-0 την Οσταπένκο μέσα σε ένταση

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε τη Γέλενα Οσταπένκο με 2-0 σετ και προκρίθηκε στην οκτάδα του τουρνουά της Οστράβα.

Εξαιρετική η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια, επιβλήθηκε με 6-4, 6-2 της 24χρονης Λετονής σε 83 λεπτά και θα παίξει αύριο με τη νικήτρια του αγώνα Μαρτίντσοβα-Παβλιουτσένκοβα.

Χάνοντας μόλις έξι πόντους στο σερβίς της και επιδεικνύοντας μεγάλη σταθερότητα από την στα χτυπήματά της η Σάκκαρη έφτασε πανεύκολα στη νίκη.

Το σημαντικό, μάλιστα, είναι ότι δεν έχασε την ψυχραιμία της όταν η αντίπαλός της προσπάθησε να την προκαλέσει, καθώς σε κάποια στιγμή του αγώνα άρχισε να την εξυβρίζει με χυδαίες εκφράσεις, κάτι που προκάλεσε την έντονη αντίδραση της Σάκκαρη προς τους διαιτητές και τους αγωνοδίκες του παιχνιδιού.