20.5 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

20.5 C

Οι Λέϊκερς πέρασαν άνετα από το Μπρούκλιν

Παρά το γεγονός ότι αγωνίσθηκαν χωρίς τους ΛεΜπρον Τζέιμς, Κούζμα και Ντέϊβις, οι Λέϊκερς είχαν εύκολο βράδυ στο Μπρούκλιν, όπου επικράτησαν με 126-101 των Νετς, που δεν είχαν στην διάθεση τους τον Χάρντεν.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα και στην τρίτη περίοδο αύξησαν την διαφορά στο σκορ, κρατώντας με άνεση το προβάδισμα και την νίκη, που ήταν η υπ΄ αριθμόν 33 σε 53 αγώνες του εφετινού ΝΒΑ.

Κορυφαίος των Λέϊκερς ήταν ο Αντρέ Ντράμοντ με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ πολύ καλή απόδοση για την ομάδα του Λος Αντζελες (σ.σ. οκτώ παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων) είχε και ο Ντένις Σρούντερ, ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 19 πόντους.

Με τους νικητές αγωνίσθηκε για τρία λεπτά και ο Κώστας Αντετοκούνμπο, ο οποίος «μάζεψε» ένα ριμπάουντ και «μοίρασε» μία ασίστ, ενώ από τους γηπεδούχους, ξεχώρισαν οι Ντουράντ και Ιρβινγκ, με 22 και 18 πόντους, αντίστοιχα.