20.8 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

20.8 C

Απόλλων Σμύρνης-Βόλος 3-3: Επική ανατροπή στη Ριζούπολη

Με έναν «χορταστικό» αγώνα έπεσε η αυλαία της 10ης ημέρας στο πρωτάθλημα, που βρήκε Απόλλωνα Σμύρνης και Βόλο ισόπαλους 3-3 στη Ριζούπολη, σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με 3-0.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έχασε μοναδική ευκαιρία για ένα σημαντικό βαθμολογικό άλμα, ενώ όχι μόνο απώλεσε τους τρεις βαθμούς αλλά κινδύνεψε και με ήττα στο τέλος από το συγκρότημα της Μαγνησίας, που παρέμεινε αήττητο εκτός έδρας στη φετινή διοργάνωση.

Ο Απόλλων είχε πολλές ευκαιρίες, κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 3-0 στο 55’ αλλά στη συνέχεια βραχυκύκλωσε και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Μαγνησίας για μια επική ανατροπή σε 32 λεπτά.

Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ με ένα καταπληκτικό come back το έκανε 3-3 στις καθυστερήσεις. Λυτρωτής στο 92′ ο Κολόμπο μετά από ασίστι του Ουάρντα.