24.8 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

24.8 C

Μαρτίνς: “Δεν είμαστε 100% έτοιμοι αλλά δείξαμε χαρακτήρα”

Ο Πέδρο Μαρτίνς στις πρώτες του δηλώσεις τόνισε πως τίποτα δεν έχει τελειώσει παρά την νίκη με 2-0 επί της Ομόνοιας.

Οι δηλώσεις του Πορτογάλου προπονητή του Ολυμπιακού, Πέδρο Μαρτίνς:

«Το γεγονός ότι κερδίσαμε είναι πολύ θετικό, αλλά τίποτα δεν έχει κριθεί. Είναι ένα σκορ που μας επιτρέπει να πάμε να διεκδικήσουμε την πρόκριση στη ρεβάνς, αλλά τίποτα δεν έχει τελειώσει. Ήταν ένα παιχνίδι που δείξαμε ότι είμαστε στην αρχή. Βλέπουμε βελτιώσεις, αλλά η ομάδα δεν είναι 100% έτοιμη.

Ο καλύτερος παίκτης της Ομόνοιας ήταν ο τερματοφύλακας, που έκανε δύο μεγάλες αποκρούσεις. Η ομάδα μου παρότι δεν είναι στο 100% έδειξε χαρακτήρα. Είναι αλήθεια πως στην επανάληψη είχαμε πολύ καλύτερο ρυθμό και περισσότερη επιθετικότητα. Θα έπρεπε να το δούμε από το πρώτο ημίχρονο, αλλά μας ικανοποιεί ότι δεν απειληθήκαμε από τον αντίπαλο.

Είμαστε σταθεροί, η ομάδα βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος, αλλά θα προτιμούσαμε να έχουμε παρουσιαστεί το ίδιο καλοί από το πρώτο ημίχρονο».