23 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

23 C

Νάγκετς – Λέικερς 114-106: Το Ντένβερ αντέχει

Οι Νάγκετς πραγματοποιώντας τρομερή εμφάνιση στα τρία πρώτα δωδεκάλεπτα και αντέχοντας στο τέλος στην επική αντεπίθεση των Λέικερς, νίκησαν με 114-106 και μείωσαν σε 2-1 στην σειρά των τελικών της Δύσης.

Οι Νάγκετς έφεραν το παιχνίδι στο δικό τους ρυθμό, πήραν το πάνω χέρι από την δεύτερη περίοδο, όταν και ξέφυγαν με διψήφια διαφορά, έφτασαν να προηγούνται ακόμα και με 20 πόντους (97-77) και τελικά δεν… αυτοκτόνησαν όταν οι Λέικερς έκαναν την αντεπίθεση τους και πήγαν να φέρουν τούμπα το ματς και κατέβασαν την διαφορά στους 3 πόντους (99-96 και 101-98).

Το Ντένβερ έδειξε χαρακτήρα στο τελευταίο 6λεπτο του αγώνα και ευτύχησε να δει τον Τζαμάλ Μάρεϊ να βάζει δύο τεράστια τρίποντα, φτάνοντας στην σπουδαία νίκη.