13 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

13 C

Εύκολη νίκη 3-0 του ΠΑΟ επί της Ξάνθης

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε την Ξάνθη στο πλαίσιο φιλικής συνάντησης στο ΟΑΚΑ και πήρε προβάδισμα νίκης από το α’ ημίχρονο. Το σκορ άνοιξε για τους «πράσινους» ο Κολοβός στο 37′, ενώ ο Μακέντα στο 40′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Γιώργου Δώνη. Ο Μακέντα βρήκε και δεύτερη φορά δίχτυα στις αρχές της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 53′, γράφοντας το 3-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του ματς.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Γιώργος Δώνης): Διούδης (61′ Κότσαρης), Γιόχανσον (46′ Αποστολάκης), Νούνες (46′ Κολοβέτσιος), Πούγγουρας (46′ Μαυρομάτης), Ινσούα (46′ Ινσούα), Δώνης (61′ Αλεξανδρόπουλος), Κουρμπέλης (61′ Θεοχάρης), Ζαχίντ, Χατζηθεοδωρίδης (46′ Μολό), Μακέντα (61′ Βέργος), Κολοβός (61′ Καμπετσής).

ΞΑΝΘΗ (Κίκο Ραμίρεθ): Αμπάντ, Καρασαλίδης, Λισγάρας (46′ Ρενέλα), Μαλεζάς, Μπαξεβανίδης, Ντουρίτσκοβιτς (69′ Ντε Λούκας), Κοβάτσεβιτς, Σόσα, Τερκί (69′ Μπαριέντος), Φοσέ (54′ Τεϊσέιρα), Σάρτζεον.