20.8 C

20.8 C

NBA All Star Game 2019: Παράσταση Αντετοκούνμπο, νίκησε ο ΛεΜπρόν, MVP ο Ντουράντ (vid)

Έκλεψε τις εντυπώσεις στο 68ο All Star Game του NBA, το οποίο φέτος διεξήχθη στη Σάρλοτ, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αλλά η ομάδα του ΛεΜπρόν Τζέιμς επικράτησε στο τέλος με 178-164 και MVP ψηφίστηκε ο Κέβιν Ντουράντ.

Ο Γιάννης κατάφερε να κάνει άλλο ένα double-double με 38 πόντους (17/23 σουτ), 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 27 λεπτά συμμετοχής, αλλά δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στη γιορτή του μπάσκετ στην άλλη άκρη του Ατλαντικού.

Η ομάδα του ηττήθηκε με 178-164 από εκείνη του Λεμπρόν Τζέις, η οποία ανέτρεψε διαφορά 20 πόντων ενώ ο Κέβιν Ντουράντ αναδείχθηκε MVP του αγώνα.

Σε ένα πραγματικά απίθανο σόου στη Σάρλοτ οι δύο ομάδες προσέφεραν μυθικά καρφώματα και τρομερές συνεργασίες με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει τα πάντα και να είναι ο κορυφαίος στο παρκέ.

Η Team Gianis έκανε φοβερό πρώτο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με 53-37, ενώ με μερικές απίθανες φάσεις του Έλληνα σούπερ σταρ κρατιόταν μπροστά στο σκορ.

Δείτε φάσεις από τον αγώνα

Προς το τέλος του τρίτου δωδεκαλέπτου όμως οι συμπαίκτες του βασιλιά σοβαρεύτηκαν λίγο και ισοφάρισαν σε 124-124. Έκτοτε οι δύο ομάδες πήγαν πόντο πόντο έως ότου πατήσει γκάζι η ομάδα του ΛεΜπρόν στην τελευταία περίοδο και επικρατήσει με 178-164, παίρνοντας τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα All Star Game ως αρχηγός.

Τα δωδεκάλεπτα: 37-53, 82-95, 132-131, 178-164